Najnowsze wiadomości

20 kwietnia 2024 11:17

Słowa kluczowe – jak wybrać najlepsze?Optymalny wybór słów kluczowych to sine qua non do osiągnięcia sukcesu w pozycjonowaniu strony internetowej. Co to są słowa kluczowe, jak wybrać frazy, aby witryna regularnie była wyświetlana na czołowych pozycjach w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce Google na zapytania związana z profilem naszej działalności - na te i inne pytania z tym związane staramy się odpowiedzieć w tekście.

Słowa kluczowe – co to jest?

Zwrot „słowa kluczowe” (keywords) to jeden z najważniejszych terminów w dziedzinie marketingu internetowego, jakim jest pozycjonowanie (SEO). Słowa kluczowe to pojedyncze wyrazy lub zwroty, których użytkownicy wykorzystują  do poszukiwania konkretnych informacji w Internecie. Słowa kluczowe to po prostu zapytania zadawane wyszukiwarce. Z punktu widzenia administratora firmowej witryny, to frazy charakterystyczne dla profilu prowadzonej działalności. Istota problemu określenia słów kluczowych w procesie SEO tak naprawdę sprowadza się do wyboru tych słów, których najczęściej używają internauci przy poszukiwaniu oferowanych przez naszą firmą towarów czy usług. Każda firma oferująca dany typ produktów czy usług chce regularnie zajmować czołowe pozycje w wynikach na te frazy. Wiadomo przecież, że im wyższa pozycja w rankingu, tym większa liczba klientów. I tak w przypadku zakładu specjalizującego się w wulkanizacji opon, do charakterystycznych fraz określających typ wykonywanych usług można zaliczyć takie jak „wulkanizacja”, „wulkanizacja na ciepło”, „wulkanizacja na zimno”, „naprawa opon”, „wymiana opon” czy „klejenie opon”. Problem będzie się sprowadzał do wyboru słowa kluczowego lub kilku słów, których najczęściej używają internauci.

Rodzaje słów kluczowych

Wybór słów kluczowych to strategiczne przedsięwzięcie w procesie pozycjonowania. W praktyce można wyróżnić kilka najważniejszych typów słów kluczowych:

- brandowe (słowem kluczowym jest nazwa firmy),

- produktowe (nazwy produktów)

- ogólne (słowa ogólnie opisujące asortyment oferowanych towarów, np. „opony”)

- long – tail (tzn. długie ogony, frazy opisujące precyzyjnie zakres świadczonych usług lub sprzedawanych produktów, np. „opony do pojazdów specjalnych”).

- lokalne lub ogólnopolskie,

- personalne (imię i nazwisko, najczęściej tego rodzaju fraz używają ludzie, gdy chcą się czegoś dowiedzieć o konkretnej osobie).

- okolicznościowe (frazy wykorzystywane w związku z jakimś wydarzeniem czy świętem).

- zapytania („jak sprawdzić datę produkcji opony?”)

Optymalny wybór słów kluczowych

Wybór słów kluczowych powinien wynikać z przyjętej strategii pozycjonowania. Najczęściej celem działań z zakresu pozycjonowania jest pozyskanie nowych klientów. W tym przypadku optymalna taktyka będzie polegała na wyborze fraz, które przy najmniejszych nakładach finansowych pozwolą nam pozyskać jak największą grupę klientów. Trzeba pamiętać, że każda pozycjonowana fraza to dodatkowy wydatek. Nie ma sensu płacić za frazy, których nie używają internauci (niski poziom wyszukiwań), a co za tym idzie, nie przyczynią się do zwiększenia zysków firmy. Jednakże trzeba pamiętać, że w większości przypadków, frazy cieszące się popularnością (wysoki poziom wyszukiwania) będą implikowały duże koszty wejścia do czołówki rankingu (np. „kredyty hipoteczne”). Wybór słów kluczowych to niełatwa sprawa, warto trzymać się pewnych zasad i unikać podstawowych błędów. Trzy najważniejsze:

 1. Zbyt duża liczba słów kluczowych – teoretycznie można pozycjonować stronę na niezliczoną ilość fraz, jednak w praktyce to zła strategia. O wiele lepiej skupić się na kilku – kilkunastu najważniejszych frazach, generujących największy ruch, niż rozpraszać siły na cały szeroki zestaw fraz, w którym wiele z nich będzie generowało tylko pojedyncze odsłony. Warto także pamiętać, że nie należy przyporządkowywać wielu fraz do jednej podstrony.
 2. Słowa kluczowe o niskim poziomie wyszukiwań – choć objęcie czołowych pozycji strony na takie frazy będzie dosyć łatwe, to jednak nie przyniesie wymiernych korzyści. Skoro internauci nie używają tej frazy podczas wyszukiwania, to wysoka pozycja w tej kategorii nie zwiększy liczby klientów.
 3. Brak priorytetów – warto ustalić, które słowa są dla naszego biznesu najważniejsze, a które tylko ważne. W grupie tych pierwszych powinny się znaleźć frazy ściśle związane z profilem naszej działalności, z kolei w drugiej frazy dosyć luźno powiązane z naszą działalnością. To frazy raczej wizerunkowe niż sprzedażowe.
 4. Słowa kluczowe zbyt ogólne – jeśli Twoja firma działa lokalnie, to nie ma sensu ścigać się z ogólnopolskimi graczami, którzy działają na szeroką skalę (wybicie się w wyszukiwarce na ogólną frazę „wulkanizacja” byłoby bardzo kosztownym przedsięwzięciem). O wiele lepszym rozwiązaniem będzie pozycjonowanie lokalne, czyli wybór fraz lokalnych (słowa kluczowe z nazwą miasta lub nawet dzielnicy, np. „wulkanizacja Poznań” lub „wulkanizacja Poznań Wilda”).
 5. Zbyt długie i niegramatyczne słowa kluczowe – przy wyborze słów kluczowych warto kierować się intuicją, to znaczy wczuć się w rolę klienta i zastanowić się, jakich słów użyłby do odszukania naszego biznesu. Należy także skorzystać ze wsparcia, jakie oferują profesjonalne narzędzie do wyboru pozycjonowanych fraz.

Narzędzia do wyszukiwania słów kluczowych

W sieci można znaleźć wiele narzędzie, zarówno płatnych, jak i darmowych, wspomagających proces wyboru słów kluczowych. Do najlepszych i najczęściej wykorzystywanych należą:

 1. Senuto – jedno z najbardziej precyzyjnych narzędzi do wyszukiwania słów kluczowych, jakie można znaleźć w sieci. Poza sugestiami fraz otrzymamy także informację dotyczącą potencjału każdego słowa. Senuto pokazuje także liczbę wyszukiwań w ciągu 12 miesięcy i wskaźnik CPC. Przez dwa tygodnie można korzystać z aplikacji bezpłatnie.
 2. Ubersugest – darmowe aplikacja pokazująca sugestie dotyczące słów kluczowych. Co istotne w przypadku tego narzędzia, to, że wyniki nie opierają się tylko na efektach kampanii linków sponsorowanych. Zadaniem aplikacji jest podpowiedzenie użytkownikowi, jakie frazy są najczęściej wpisywane do wyszukiwarki. Wyniki prezentowane są w postaci listy uszeregowanej alfabetycznie. Program daje także dostęp do trendów wyszukiwania (informacja pobierana jest z Google Trends). Istotną zaletą jest także fakt, że aplikacja daje możliwość wyszukiwania fraz w wielu językach, także polskim.
 3. KeywordPlanner Google – choć to chyba najczęściej używane narzędzie w Polsce, to trzeba pamiętać, że prezentuje wyniki oparte tylko na liczbie kliknięć reklamy utworzonej na dane słowo kluczowe. Od niedawna, aby skorzystać z aplikacji, trzeba rozpocząć dowolną kampanię linków sponsorowanych. Planer jest bardzo prosty w obsłudze, wystarczy wpisać interesującą nas frazę, aby otrzymać informację dotyczącą średniej miesięcznej liczby jej wyszukiwań oraz sugerowaną stawkę za kliknięcie reklamy.
 4. SEMrush – profesjonalne narzędzie pokazujące zarówno liczbę wyszukiwań interesującego nas słowa kluczowego oraz jego wydłużone wersje (tzw. long taile), jak i wartość frazy, konkurencję oraz CPC. Podstawowe dane dostępne są darmowe, aby otrzymać pełen raport, należy wykupić dostęp. SEMrush dostępny jest także, jako rozszerzenie do przeglądarek.
 5. Google Trends – choć nie jest to typowa aplikacja do wyszukiwania słów kluczowych, to może nam dostarczyć wiele cennych informacji w tej kwestii. Aplikacja działa w czasie rzeczywistym i pozwala sprawdzić, co aktualnie jest popularne w sieci. Wystarczy wpisać słowo kluczowe, aby zobaczyć wykres trendu dla tej frazy w konkretnym przedziale czasowym.

Słowa kluczowe – konkurencyjność?

Bardzo często się słyszy, że pewne frazy są łatwe do pozycjonowania, a niektóre z uwagi na dużą konkurencję wymagają ponadstandardowych nakładów pracy. Na ten stan rzeczy wpływa wiele czynników:

 • Liczba wyszukiwań słowa kluczowego w miesiącu,
 • Branża (im bardziej niszowa branża, tym łatwiej osiągnąć wysokie pozycje),
 • Konkurencja (skala działań z zakresu SEO naszych rywali rynkowych –im mniejsza aktywność konkurencji w wyszukiwarce, tym łatwiej objąć TOP3),
 • Region (im bardziej zawęzimy pole oddziaływania, tym łatwiej będzie wskoczyć na czoło rankingu),
 • Rodzaj słowa kluczowego (np. łatwiej wypozycjonować dłuższą specjalistyczną frazę niż krótką ogólną),
 • Grupa odbiorców.

Jeśli chodzi o badanie konkurencyjności słów kluczowych, to nie ma tutaj jednej metody. Każda Agencja SEO ma swój własny sposób w tym zakresie. Niezależnie jednak od indywidualnych preferencji, warto uwzględnić takie czynniki, jak:

 • Ilość oraz jakość back linków, które prowadzą do stron z TOP10 dla analizowanego słowa kluczowego,
 • Ilość kliknięć w reklamy oraz koszt za pojedyncze kliknięcie,
 • Ilość reklam wyświetlanych w wynikach wyszukiwania,
 • Czasowa popularność słowa kluczowego (frazy sezonowo, okolicznościowe itp.).

Słowa kluczowe w treści

Jeśli chcemy wypozycjonować jakąś witrynę na konkretne słowa kluczowe, to oczywiście muszą one znaleźć się w dostępnych tam treściach. Tylko w ten sposób wyszukiwarka Google będzie mogła skojarzyć naszą witrynę z zapytaniem. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie wyszukiwarka dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań (sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe itp.) potrafi o wiele szybciej i dokładniej ocenić przydatność strony dla użytkownika, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Między innymi potrafi odczytać kontekst zastosowanych słów kluczowych oraz odkodować poprawne  ich synonimy. Niezależnie jednak od zaawansowania technicznego wyszukiwarki, należy słowa kluczowe zawrzeć na stronie w następujących miejscach:

 • Tytuł strony (znacznik w kodzie HTML strony),</li> <li>Opis strony (znacznik <descriptions> ),</li> <li>Nagłówki strony (<H1> DO <H6>),</li> <li>Zawartość główna strony (optymalne zagęszczenie słów w tekście to 2- 3 frazy na ok. 3000 znaków),</li> <li>Domena strony (jeśli to możliwe),</li> <li>Nazwy obrazów na stronie .</li> <li>Opisy linków (tzw. anchory).</li> </ul> <h2 style="text-align: justify;"><strong>Optymalizacja strony pod kątem słów kluczowych- korzyści</strong></h2> <p style="text-align:justify;">Dobra widoczność w wyszukiwarce Google to najlepsza droga do zwiększenia sprzedaży. W Polsce z tej wyszukiwarki korzysta ponad 90 procent użytkowników. To oni przy pomocy słów kluczowych codziennie poszukują nie tylko informacji dotyczących aktualnych wydarzeń, ale także produktów i usług. Optymalną ekspozycję witryny w wynikach wyszukiwania może nam zapewnić poprawna optymalizacja pod kątem fraz. Odpowiednio dobrane słowa kluczowa zamieszczone na stronie pozwolą na:</p> <p style="text-align:justify;">- zwiększenie widoczności witryny w wynikach wyszukiwania,</p> <p style="text-align:justify;">- wzrost ruchu na stronie,</p> <p style="text-align:justify;">- wzrost rozpoznawalności marki,</p> <p style="text-align:justify;">- wykreowanie pożądanego wizerunku (np. specjalisty w danej dziedzinie),</p> <p style="text-align:justify;">- zwiększenie nie tylko liczby zapytań ofertowych, ale także klientów (wzrost konwersji).</p> <h2 style="text-align: justify;"><strong>Podsumowanie </strong></h2> <p style="text-align:justify;">Wybór pozycjonowanych fraz to kluczowe przedsięwzięcie w działaniach SEO, decydujące tak naprawdę o sukcesie. Od wyboru słów się zaczyna i kończy cały proces (analiza pozycji na poszczególne frazy, wielkość generowanego ruchu, poziom konwersji itp.). Przy wyborze słów kluczowych warto kierować się nie tylko intuicją społeczną, ale także twardymi danymi uzyskanymi przy pomocy profesjonalnych aplikacji.</p> </div> </div> </div> <div class="col-lg-3 col-md-12 col-sm-12 col-12 theiaStickySidebar"> <div class="blog_sidebar"> <div class="widget widget_recent_post wow fadeInUp"> <div class="blog_main_heading_div"> <div class="blog_heading_div"> <h3 class="blog_bg_orange">Na Czasie</h3> </div> </div> <ul> <li> <div class="blog_recent_post"> <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/ysrn/2020-rewolucja-na-instagramie.html" class="blog_recent_post_img"> <img src="/template-engine/50x50_2020-rewolucja-na-instagramie-ctmk.jpg" class="img-fluid" alt=""> </a> <div class="blog_recent_post_content"> <h4><a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/ysrn/2020-rewolucja-na-instagramie.html">2020 - Rewolucja na Instagramie</a></h4> <p>8 kwi 2020 <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/jlge/">- Poznaj siłę marketingu w biznesie - Wyłącznie merytoryczne porady</a></p> </div> </div> </li> <li> <div class="blog_recent_post"> <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/xsrn/jak-okreslic-wartosc-linku-zwrotnego.html" class="blog_recent_post_img"> <img src="/template-engine/50x50_jak-okreslic-wartosc-linku-zwrotnego-itmk.jpg" class="img-fluid" alt=""> </a> <div class="blog_recent_post_content"> <h4><a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/xsrn/jak-okreslic-wartosc-linku-zwrotnego.html">Jak określić wartość linku zwrotnego?</a></h4> <p>12 sty 2021 <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/jlge/">- Poznaj siłę marketingu w biznesie - Wyłącznie merytoryczne porady</a></p> </div> </div> </li> <li> <div class="blog_recent_post"> <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/fsrn/jak-mierzyc-efekty-w-content-marketingu.html" class="blog_recent_post_img"> <img src="/template-engine/50x50_jak-mierzyc-efekty-w-content-marketingu-htmk.jpg" class="img-fluid" alt=""> </a> <div class="blog_recent_post_content"> <h4><a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/fsrn/jak-mierzyc-efekty-w-content-marketingu.html">Jak mierzyć efekty w content marketingu?</a></h4> <p>27 sty 2021 <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/jlge/">- Poznaj siłę marketingu w biznesie - Wyłącznie merytoryczne porady</a></p> </div> </div> </li> <li> <div class="blog_recent_post"> <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/tsrn/jak-zaprojektowac-zwycieska-strategie-w-2021-roku.html" class="blog_recent_post_img"> <img src="/template-engine/50x50_jak-zaprojektowac-zwycieska-strategie-w-2021-roku-gtmk.jpg" class="img-fluid" alt=""> </a> <div class="blog_recent_post_content"> <h4><a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/tsrn/jak-zaprojektowac-zwycieska-strategie-w-2021-roku.html">Jak zaprojektować zwycięską strategię w 2021 roku</a></h4> <p>10 lut 2021 <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/jlge/">- Poznaj siłę marketingu w biznesie - Wyłącznie merytoryczne porady</a></p> </div> </div> </li> </ul> </div> <div class="widget widget_recent_news wow fadeInUp"> <div class="blog_main_heading_div"> <div class="blog_heading_div"> <h3 class="blog_bg_lightblue">Sprawdź</h3> </div> </div> <ul> <li> <div class="blog_news"> <div class="blog_news_title"> <h4><a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/apcg/budowa-domu-od-podstaw-krok-po-kroku.html">Budowa domu od podstaw: krok po kroku</a></h4> <p>14 lut 2024 <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/jlge/">- Poznaj siłę marketingu w biznesie - Wyłącznie merytoryczne porady</a></p> </div> </div> </li> <li> <div class="blog_news"> <div class="blog_news_title"> <h4><a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/nykg/jak-znalezc-tanie-apartamenty-z-potencjalem-inwestycyjnym.html">Jak znaleźć tanie apartamenty z potencjałem inwestycyjnym</a></h4> <p>9 lut 2024 <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/jlge/">- Poznaj siłę marketingu w biznesie - Wyłącznie merytoryczne porady</a></p> </div> </div> </li> </ul> </div> <div class="widget widget_instagram_news wow fadeInUp"> <div class="blog_main_heading_div"> <div class="blog_heading_div"> <h3 class="blog_bg_pink">Poznaj siłę marketingu w biznesie - Wyłącznie merytoryczne porady</h3> </div> </div> <ul> <li> <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/apcg/budowa-domu-od-podstaw-krok-po-kroku.html"> <img src="/template-engine/75x75_budowa-domu-od-podstaw-krok-po-kroku-xnzq.jpg" class="img-fluid" alt=""> </a> </li> <li> <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/nykg/jak-znalezc-tanie-apartamenty-z-potencjalem-inwestycyjnym.html"> <img src="/template-engine/75x75_jak-znalezc-tanie-apartamenty-z-potencjalem-inwestycyjnym-kcyq.jpg" class="img-fluid" alt=""> </a> </li> <li> <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/ivmg/najczestsze-bledy-popelniane-podczas-zawierania-umow-jak-uniknac-nieporozumien.html"> <img src="/template-engine/75x75_najczestsze-bledy-popelniane-podczas-zawierania-umow-jak-uniknac-nieporozumien-wdeq.jpg" class="img-fluid" alt=""> </a> </li> <li> <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/wuij/recznie-malowane-obrazy-idealne-wypelnienie-wnetrza-domu.html"> <img src="/template-engine/75x75_recznie-malowane-obrazy-idealne-wypelnienie-wnetrza-domu-vuwp.jpg" class="img-fluid" alt=""> </a> </li> <li> <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/tgdj/jaki-powinien-byc-wyglad-kancelarii-prawnej.html"> <img src="/template-engine/75x75_jaki-powinien-byc-wyglad-kancelarii-prawnej-gqrp.jpg" class="img-fluid" alt=""> </a> </li> <li> <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/hpoj/wszystko-o-grzejnikach-pokojowych.html"> <img src="/template-engine/75x75_wszystko-o-grzejnikach-pokojowych-fnlp.jpg" class="img-fluid" alt=""> </a> </li> <li> <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/hcdj/jakie-gry-zabrac-ze-soba-na-dlugi-weekend.html"> <img src="/template-engine/75x75_jakie-gry-zabrac-ze-soba-na-dlugi-weekend-fzrp.jpg" class="img-fluid" alt=""> </a> </li> <li> <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/ughj/gry-planszowe-przezytek-czy-ponadczasowa-rozrywka.html"> <img src="/template-engine/75x75_gry-planszowe-przezytek-czy-ponadczasowa-rozrywka-uqfp.jpg" class="img-fluid" alt=""> </a> </li> <li> <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/yoyj/obrazy-do-biura-jak-wybrac-idealny-obraz.html"> <img src="/template-engine/75x75_obrazy-do-biura-jak-wybrac-idealny-obraz-clcp.jpg" class="img-fluid" alt=""> </a> </li> </ul> </div> <div class="widget widget_categories wow fadeInUp"> <div class="blog_main_heading_div"> <div class="blog_heading_div"> <h3 class="blog_bg_lightgreen">Kategorie</h3> </div> </div> <ul> <li><a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/jlge/">Poznaj siłę marketingu w biznesie - Wyłącznie merytoryczne porady <span>(028)</span></a></li> </ul> </div> <div class="widget widget_special_post wow fadeInUp"> <div class="blog_main_heading_div"> <div class="blog_heading_div"> <h3 class="blog_bg_pink">Nie Przegap</h3> </div> </div> <ul> <li> <div class="blog_post_slider_wrapper"> <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/uzrn/optymalizacja-konwersji-kilka-praktycznych-wskazowek.html" class="blog_post_slider_img"> <img src="/template-engine/240x220_optymalizacja-konwersji-kilka-praktycznych-wskazowek-usmk.jpg" class="img-fluid" alt=""> </a> <div class="blog_post_slider_content"> <h2><a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/uzrn/optymalizacja-konwersji-kilka-praktycznych-wskazowek.html">Optymalizacja konwersji – kilka praktycznych wskazówek</a></h2> </div> </div> </li> <li> <div class="blog_post_slider_wrapper"> <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/vsrn/dzialania-marketingowe-online-jak-uzyskac-efekt-synergii.html" class="blog_post_slider_img"> <img src="/template-engine/240x220_dzialania-marketingowe-online-jak-uzyskac-efekt-synergii-dtmk.jpg" class="img-fluid" alt=""> </a> <div class="blog_post_slider_content"> <h2><a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/vsrn/dzialania-marketingowe-online-jak-uzyskac-efekt-synergii.html">Działania marketingowe online – jak uzyskać efekt synergii?</a></h2> </div> </div> </li> </ul> </div> <div class="ads_widget wow fadeInUp"> <div class="sidebar-slider-fade"> <a href="https://brand.ceo/pozycjonowanie-i-reklama-firmy-transportowej/" title="Reklama firmy transportowej" target="_blank" > <img class="img-fluid" src="/template-engine/eb2ccb6fc3f4d77d.png" alt="pozycjonowanie firmy transportowej"> </a> </div> </div> </div> </div> </div> </div> </div> <div class="blog_footer blog_toppadder60 blog_bottompadder30"> <div class="container"> <div class="row"> <div class="col-lg-3 col-md-6 col-sm-6 col-12"> <div class="blog_footer_div"> <div class="widget weidget_aboutus"> <img src="/template-engine/logo-w-stopce.png" class="img-fluid" alt=""> <p>Poznaj sztuczki dzięki którym Twój biznes zacznie rosnąć!</p> <div class="blog_followus_div"> <ul> <li>Obserwuj nas- </li> <li><a href="#" rel="nofollow"><i class="fa fa-facebook"></i></a></li> <li><a href="#" rel="nofollow"><i class="fa fa-twitter"></i></a></li> <li><a href="#" rel="nofollow"><i class="fa fa-google-plus"></i></a></li> <li><a href="#" rel="nofollow"><i class="fa fa-instagram"></i></a></li> </ul> </div> </div> </div> </div> <div class="col-lg-3 col-md-6 col-sm-6 col-12"> <div class="blog_footer_div"> <div class="widget widget_recent_post"> <h3 class="widget-title">Ostatnie Artykuły</h3> <ul> <li> <div class="blog_recent_post"> <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/apcg/budowa-domu-od-podstaw-krok-po-kroku.html" class="blog_recent_post_img"> <img src="/template-engine/50x50_budowa-domu-od-podstaw-krok-po-kroku-xnzq.jpg" class="img-fluid" alt=""> </a> <div class="blog_recent_post_content"> <h4><a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/apcg/budowa-domu-od-podstaw-krok-po-kroku.html">Budowa domu od podstaw: krok po kroku</a></h4> <p>14 lutego 2024 <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/jlge/">- Poznaj siłę marketingu w biznesie - Wyłącznie merytoryczne porady</a></p> </div> </div> </li> <li> <div class="blog_recent_post"> <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/nykg/jak-znalezc-tanie-apartamenty-z-potencjalem-inwestycyjnym.html" class="blog_recent_post_img"> <img src="/template-engine/50x50_jak-znalezc-tanie-apartamenty-z-potencjalem-inwestycyjnym-kcyq.jpg" class="img-fluid" alt=""> </a> <div class="blog_recent_post_content"> <h4><a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/nykg/jak-znalezc-tanie-apartamenty-z-potencjalem-inwestycyjnym.html">Jak znaleźć tanie apartamenty z potencjałem inwestycyjnym</a></h4> <p>9 lutego 2024 <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/jlge/">- Poznaj siłę marketingu w biznesie - Wyłącznie merytoryczne porady</a></p> </div> </div> </li> <li> <div class="blog_recent_post"> <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/ivmg/najczestsze-bledy-popelniane-podczas-zawierania-umow-jak-uniknac-nieporozumien.html" class="blog_recent_post_img"> <img src="/template-engine/50x50_najczestsze-bledy-popelniane-podczas-zawierania-umow-jak-uniknac-nieporozumien-wdeq.jpg" class="img-fluid" alt=""> </a> <div class="blog_recent_post_content"> <h4><a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/ivmg/najczestsze-bledy-popelniane-podczas-zawierania-umow-jak-uniknac-nieporozumien.html">Najczęstsze błędy popełniane podczas zawierania umów - jak uniknąć nieporozumień?</a></h4> <p>8 września 2023 <a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/jlge/">- Poznaj siłę marketingu w biznesie - Wyłącznie merytoryczne porady</a></p> </div> </div> </li> </ul> </div> </div> </div> <div class="col-lg-3 col-md-6 col-sm-6 col-12"> <div class="blog_footer_div"> <div class="widget widget_recent_news"> <h3 class="widget-title">Popularne</h3> <ul> <li> <div class="blog_news"> <div class="blog_news_title"> <h4><a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/ysrn/2020-rewolucja-na-instagramie.html">2020 - Rewolucja na Instagramie</a></h4> <p>8 kwietnia 2020 <a href="{cat.url}">- Poznaj siłę marketingu w biznesie - Wyłącznie merytoryczne porady</a></p> </div> </div> </li> <li> <div class="blog_news"> <div class="blog_news_title"> <h4><a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/xsrn/jak-okreslic-wartosc-linku-zwrotnego.html">Jak określić wartość linku zwrotnego?</a></h4> <p>12 stycznia 2021 <a href="{cat.url}">- Poznaj siłę marketingu w biznesie - Wyłącznie merytoryczne porady</a></p> </div> </div> </li> <li> <div class="blog_news"> <div class="blog_news_title"> <h4><a href="/poznaj-sile-marketingu-w-biznesie-wylacznie-merytoryczne-porady/fsrn/jak-mierzyc-efekty-w-content-marketingu.html">Jak mierzyć efekty w content marketingu?</a></h4> <p>27 stycznia 2021 <a href="{cat.url}">- Poznaj siłę marketingu w biznesie - Wyłącznie merytoryczne porady</a></p> </div> </div> </li> </ul> </div> </div> </div> <div class="col-lg-3 col-md-6 col-sm-6 col-12"> <div class="blog_footer_div"> <div class="widget widget_newsletter"> <h3 class="widget-title"></h3> <p><a href="mailto:"></a> <a href="tel:"></a></p> </div> </div> </div> </div> </div> </div> <div class="blog_copyright_wrapper"> <div class="container"> <div class="row"> <div class="col-lg-6 col-md-6 col-sm-12 col-12"> <p>© Copyright Biznes Monitor. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.</p> </div> <div class="col-lg-6 col-md-6 col-sm-12 col-12"> <ul class="blog_footer_menu"> </ul> </div> </div> </div> </div> </div> <!--Main js file Style--> <script src="/js/jquery.js"></script> <script src="/js/bootstrap.min.js"></script> <script src="/js/theia-sticky-sidebar.js"></script> <script src="/js/plugins/swiper/swiper.min.js"></script> <script src="/js/plugins/magnific/jquery.magnific-popup.min.js"></script> <script src="/js/wow.min.js"></script> <script src="/js/custom.js"></script> <script src="/js/slider.js"></script> <script type="text/javascript" src="/form.tools.js"></script> <!--Main js file Style--> </body> </html>